Novinka

Instalatér z Tuchlovic
Žánr: Komedie
Premiéra: 06.10.2016
Celkový čas: 85 minut
Režie: Tomáš Vorel st.
Námět: Tomáš Vorel st., Baru Vlčková
Scénář: Tomáš Vorel st., Baru Vlčková
Obsazení: Jakub Kohák, Eva Holubová, Petra Špalková, Filip Blažek, Jan Budař, Maruška Page, Petr Čtvrtníček, Tomáš Matonoha, Barbora Poláková, Lucie Polišenská, Petra Nesvačilová, Vendula Svobodová, Matýsek Březina, Gabriela Heclová, Lukáš Bílý, Blanka Rozkošná, Michal Koubek, Tomáš Koubek
Instalatér z Tuchlovic

 

Živí se jako instalatér, ale i přes svoji šikovnost nedokáže to, co by mohl. Kamarádům opravuje zadarmo a ostatním se bojí účtovat vyšší ceny. Tak jak mu jde profesní život, v tom osobním pokulhává. Žije si ve své vlastní bublině, kterou jen velmi nerad opouští.

Nyní v prodeji na DVD.

 

 Drtivá většina filmu se točí právě kolem hlavního hrdiny v podání Jakuba Koháka. Poměrně autenticky ukazuje život na běžném českém venkově. Velice snadno si k jednotlivým postavám vytvoříte různé emoce. Společenská neobratnost Cafourka vám často vykouzlí až lítostivý úsměv na tváři, jeho věčně sekýrující matku zase nebudete mít příliš v lásce.

 

 Na první pohled se může zdát, že jde o komedii plnou vtipných hlášek a situačního humoru. Čím více se však ponoříme do děje, tím více nás film nutí zamýšlet se nad tématy jako je osamění, rasismus, peníze nebo domácí násilí. Z vážné letargie nás čas od času vytrhne vtipná hláška z úst Jakuba Koháka.

 

 Pokud ale čekáte, že se po zhlédnutí Instalatéra budete svíjet v křečích smíchy, to se rozhodně nestane. Přesah do vážných problémů proměňuje smutnou komedii, jak své dílo sami autoři nazvali, až téměř k nějakému depresivnímu dramatu. Celý příběh ale nakonec skončí něčím, co lze s trochou nadsázky nazvat happy endem.

 

 Za tu hodinu a čtvrt, ve které se příběh odehrává, Instalatér rozhodně stojí. Je zajímavé v průběhu děje sledovat své vlastní reakce a myšlenky, které od očekávání vtipné taškařice směřují k vážným problémům vesnického života. A v neposlední řadě nelze opomenout dobrou práci Tomáše Vorla, který si střihl hned tři role – kameramana, režiséra a scénáristy.

 

Přidáno: 10.03.2017

Novinky na facebooku