Novinka

Krátká recenze: Dámská jízda
Žánr: Komedie
Premiéra: 12.5.2017
Celkový čas: 90 minut
Režie: Jonathan Levine
Námět: Katie Dippold
Scénář: Katie Dippold
Obsazení: Amy Schumer, Ike Barinholtz, Goldie Hawn, Christopher Meloni, Randall Park, Wanda Sykes, Joan Cusack, Óscar Jaenada, Colin Quinn, Tom Bateman, Arturo Castro, Al Madrigal
Krátká recenze: Dámská jízda

 

Dámská jízda vychází z dobře osvědčeného vypravěčského postupu, kdy dáte dohromady dvě povahově rozdílné osobnosti a následně je uvrhnete do problémů, které je jednak donutí k sobě nalézt cestu a rovněž jim dají příležitost prokázat, co v nich doopravdy vězí.

 

V tomto případě se tvůrcům podařilo předložit vyváženou směsici humoru a napětí. Emily je spontánní a chce si užívat života, zatímco její máma je mnohem obezřetnější. Ve chvíli, kdy se ale obě ocitnou v problémech, musí jít veškeré neshody stranou. Jejich slovní přestřelky jsou zábavné a jejich snaha utéct únoscům zaručí, že se u filmu nudit nebudete.

 

Komu by nestačily vtipné scény a solidní herecké výkony (jimž jednoznačně dominuje Goldie Hawn jako Linda), může se navíc pokochat krásným prostředím džungle, které pro českého diváka bude působit exoticky. Dámská jízda možná neudělá díru do světa, ale jde o příjemnou letní oddechovku, která díky rozumné stopáži devadesát minut uteče jako voda a divák se u ní uvolní a odpočine si. Co víc si pak od komedie přát?

 

Vychází na DVD a Bluray.

 

 

Přidáno: 29.08.2017