Novinka

Krátká recenze: Když draka bolí hlava
Žánr: Pohádka
Premiéra: 25.10.2018
Celkový čas: 99 minut
Režie: Dušan Rapoš
Scénář: Dušan Rapoš, Petr Šiška
Obsazení: Karel Gott, Kamila Magálová, Kateřina Brožová, Miroslav Šimůnek, Zuzana Mauréry, Ján Koleník, Zuzana Žáková, Jakub Jablonský, Miroslav Noga, Charlotta Gottová, Libor Bouček, Igor Timko, Osmany Laffita, Patrik Paušo
Krátká recenze: Když draka bolí hlava

 

Příběh tohoto filmu je zprostředkováván prostřednictvím dvouhlavého dráčka Čmoudíka, který vypráví dvěma malým neposedům - Barborce a Tomíkovi pozoruhodné historky například o tom, jak vzniklo království Draka, o lásce princezny Adélky a prince Janka či právě o tom, jaké to je, když draka bolí hlava. 

 

Před zhlédnutím pohádky Když draka bolí hlava jsem se ze všeho nejvíce těšil na její hvězdné, byť tedy lehce atypické herecké obsazení v čele s Karlem Gottem. Nyní, bezprostředně po jejím zhlédnutí, již mohu s čistým svědomím konstatovat, že všichni protagonisté svými hereckými výkony zcela předčili má očekávání a svých rolí se zhostili vskutku s bravurou. 

 

Pochválit autory tohoto filmu rozhodně nesmím opomenout ani za perfektně zvolené lokace a prostředí, kde se příběh odehrával. Nádherná česká příroda a venkov jsou zde zachyceny opravdu mistrně, navíc vhodně zapadají do celkové koncepce tohoto snímku. 

 

Když draka bolí hlava je rovněž velmi obstojně technicky zpracovaným filmem, leč drobnou výtku bych měl k modelu draka Čmoudíka, jenž na mě působil lehce kýčovitě. Nicméně to je z mé strany jediná výtka na adresu této jinak velmi zdařilé a zábavné pohádky, jež zaručeně pobaví malé i velké diváky. 

 

Vychází na DVD. Další pohádky na DVD naleznete zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Přidáno: 09.04.2019

Novinky na facebooku