Novinka

Krátká recenze: Krotká
Žánr: Drama / Mysteriózní
Premiéra: 12.10.2017
Celkový čas: 143 minut
Režie: Sergej Loznica
Námět: Sergej Loznica
Scénář: Sergej Loznica
Obsazení: Vasilina Makovtseva, Valeriu Andriuta, Sergei Kolesov, Lija Achedžakova, Boris Kamorzin, Viktor Němec
Krátká recenze: Krotká

 

Krotká působí tak trochu jako zjevení z jiného světa. Diváka zavádí do končin, které většině z nás nebudou pravděpodobně příliš známé. O to víc však dokáže zapůsobit.

 

S hlavní hrdinkou je velmi snadné sympatizovat. Ačkoliv se o ní zase tolik nedozvíme (neznáme dokonce ani její jméno), žena v průběhu děje prochází mnoha útrapami a strastmi, díky nímž jí divák nakonec začne držet palce.

 

Film s úspěchem zobrazuje odvrácené stránky života ruské společnosti, ale nečiní tak kýčovitým a okázalým způsobem. Místo toho vytváří jemné alegorie, nad nimiž je nutné se zamyslet. Citlivý a vnímavý divák ve filmu objeví mnohé, tedy pokud se mu podaří proniknout pod jeho povrch. Krotká tak není pojatá jako odpočinková podívaná, u níž by se člověk mohl uvolnit - k úplnému ocenění vyžaduje soustředěnou pozornost. Za ni se vám však odmění výjimečným zážitkem, který vám z paměti hned tak nevymizí.

 

Navzdory délce hodně přes dvě hodiny film nezačne nudit. Udržuje sice pomalejší tempo, ale díky proměnlivosti překážek, jimž žena na své cestě čelí, zvládne upoutat. Společně s hrdinkou se tak setkáme například se zkorumpovanou policií, hrubými pracovníky věznice a dalšími.

 

Krotká je unikátní a umělecká podívaná, která představuje vítané osvěžení v záplavě amerických blockbusterů.

 

Vychází na DVD. Pro další filmy v tomto žánru, klikněte zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Přidáno: 04.10.2018

Novinky na facebooku