Novinka

Krátká recenze: Mandy, kult pomsty
Žánr: Mysteriózní / Akční / Horor
Premiéra: 14.9.2018
Celkový čas: 121 minut
Režie: Panos Cosmatos
Námět: Panos Cosmatos
Scénář: Panos Cosmatos, Aaron Stewart-Ahn
Obsazení: Nicolas Cage, Andrea Riseborough, Linus Roache, Bill Duke, Richard Brake, Ned Dennehy, Olwen Fouere
Krátká recenze:  Mandy, kult pomsty

 

Filmy o pomstě jsou stále velmi oblíbený subžánr. Většinou nabízejí pořádnou porci akce, násilí, krve a především hrdinu, kterému je na jeho tažení jednoduché držet palce. Mandy, kult pomsty v tomto směru nezklame.

 

Navzdory délce okolo dvou hodin film nenudí. Neustále se v něm něco děje, a i v klidnějších scénách vám intenzivní atmosféra nedá vydechnout. Když už pak dojde na scény, v nichž Red čelí svým nepřátelům, je se rozhodně na co dívat. Akční okamžiky nemají chybu, jsou dokonale přehledné a působivé jak do míry zahrnutého násilí, tak z hlediska výkonů všech zúčastněných. Pochopitelně nejde kvůli celkovému ladění snímku o podívanou pro citlivé povahy, ale to by u filmu tohoto žánru snad ani nikdo neočekával. Zato fanouškům revenge hororů film nabídne přesně to, co slibuje už podle nástinu děje.

 

Velmi důležitou roli ve snímku hraje i přírodní prostředí. Civilizace zde ustupuje do pozadí, což tvůrcům umožňuje vykreslit silnou atmosféru místa, kde se mohou dít i podobně neobvyklé věci. Ani po herecké stránce film nezklame. Nicolas Cage ztvárňuje Reda Millera se zarputilostí, jakou by mu mohli mnozí závidět, a Andrea Riseborough na svém omezenějším prostoru přesto zvládne zazářit.

 

Mandy, kult pomsty je tak ideální snímek na večerní zhlédnutí, kdy se chcete napnout a zároveň vyděsit.

 

Nyní vychází na DVD a Blu-ray.

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

 

 

 

Přidáno: 03.10.2018

Novinky na facebooku