Novinka

Krátká recenze: Overlord
Žánr: Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný
Premiéra: 9.11.2018
Celkový čas: 110 minut
Režie: Julius Avery
Scénář: Billy Ray, Mark L. Smith
Obsazení: Wyatt Russell, Jovan Adepo, Mathilde Ollivier, Pilou Asbæk, Bokeem Woodbine, Jacob Anderson, John Magaro, Iain De Caestecker, Marc Rissmann, Éva Magyar, Adam Collins, Dominic Applewhite
Krátká recenze: Overlord

 

Děj tohoto snímku pojednává o amerických parašutistech, jež se stali svědky hrůzného experimentu nacistů, kteří vytvořili krvežíznivé „superlidi“. Cíl jejich mise tedy zní jednoznačně - zneškodnit tyto bytosti.

 

Co na první pohled zaujme na tomto filmu snad každého diváka je jeho děsivá, ale skvěle zachycená, válečná atmosféra, která jej dokáže vtáhnout do děje a zároveň i trochu vystrašit, neboť tento snímek obsahuje i spoustu hororových prvků. Overlord tak servíruje povedený mix hororu a válečného filmu. 

 

Za velmi podařené bych označil i herecké výkony všech účinkujících. Jakožto vůbec nejzdařilejší se mi pak jevil ten Jacoba Andersona, bezvadně ztvárňujícího roli jednoho z amerických parašutistů. 

 

Overlord je snímkem, jenž perfektně ubíhá a opravdu ani na chvilku nenudí. Všechny akční scény, kterých je ve filmu opravdu přehršel, jsou natočeny tak, že při nich doslova tuhne krev v žilách. Milovníci akce a napětí si tedy rozhodně přijdou na své.  

 

Tento snímek je perfektně zpracován i po technické stránce, zejména kameramani a zvukaři odvedli skvělou práci, jejíž výsledkem je příjemný audiovizuální zážitek. Nejvíce bych však chtěl autory pochválit za použité efekty, neboť ty vypadají opravdu skvěle, a ještě znásobují můj kladný dojem z tohoto filmu. 

 

Vychází na DVD a 2Blu-ray(UHD+BD). Další filmy v super 4K kvalitě najdete zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

 

Přidáno: 10.03.2019