Novinka

Krátká recenze: Pátá loď
Žánr: Drama / Rodinný
Premiéra: 16.3.2017
Celkový čas: 85 minut
Režie: Iveta Grófová
Námět: Monika Kompaníková (kniha)
Scénář: Marek Leščák, Iveta Grófová
Obsazení: Vanessa Szamuhelová, Matúš Bačišin, Katerína Kamencová, Johanna Tesařová, Zoltán Schneider, Ági Gubíková, Martina Sľúková
Krátká recenze: Pátá loď

 

Slovenský film Pátá loď je jasným důkazem toho, že i naši východní bratři mají k umění střibrného plátna co říci. Překrásně vizuálně ztvárněný poetický příběh vás svou prostotou dětského pohledu na svět dospělých pohladí po duši. Celek je citlivě vybalancován tak, aby nepřekračoval tenkou hranici mezi dojímavým příběhem a ,,hraním na city.’’

 

Hlavní hrdinka v podání Vanessy Szamuhelové svým nevinným charismatem každému brzy přiroste k srdci. Mladá, talentovaná herečka je tahounkou celého filmu. Zdatně jí sekunduje Matúš Bačišin v roli Kristiána.

 

Snímek, narozdíl od drtivé většiny současné tvorby, nestaví na náhlých zvratech, drahých efektech a velkoleposti, jeho silou je jemně posmutnělá nálada, dojemný romantický příběh a především nepopsatelné kouzlo, které jakoby bylo vetknuto do každého políčka filmu.

 

Na první pohled jednoduchý příběh je prošpikován metaforami, skrytými motivy a velkou dávkou lehce nahořklé poetiky. Z filmu dýchá jemná něha, oddanná láska, ale i atmosféra melancholie a smutku z rozbité rodiny a šedivého světa.

 

Toto je film, který neprojde kolem diváka jen tak a nevyšumí, ale donutí k zamyšlení, vryje se do srdce a zanechá hluboký dojem.

 

Vychází na DVD. Pokud máte zájem o další dramata, stačí kliknout zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

 

Přidáno: 17.05.2018

Novinky na facebooku