Novinka

Krátká recenze: Smrtelné stroje
Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
Premiéra: 06.12.2018
Celkový čas: 128 minut
Režie: Christian Rivers
Námět: Philip Reeve
Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
Obsazení: Hera Hilmar, Hugo Weaving, Jihae, Robert Sheehan, Stephen Lang, Leila George, Frankie Adams, Caren Pistorius, Andrew Lees, Colin Salmon, Ronan Raftery, Joel Tobeck, Patrick Malahide, Nathaniel Lees, Yoson An, Rege-Jean Page, Mark Mitchinson, Mark Hadlow, Leifur Sigurdarson
Krátká recenze: Smrtelné stroje

 

Děj snímku Smrtelné stroje se odehrává v pár set let vzdálené budoucnosti, kdy veškerá lidská existence bude probíhat pouze na palubě obrovských strojů, představujících města, které se navíc budou vzájemně požírat. Vskutku zajímavý a neotřelý koncept, jenž se autorům povedl i skvěle zfilmovat. 

 

Co na tomto filmu zaujme snad každého diváka je právě fascinující zpracování a vyobrazení strojů, které působí opravdu majestátním dojmem jenž jsou hlavním stavebním kamenem vydařeného vizuálního zpracování tohoto akčního fantasy snímku. 

 

Za rovněž velmi zdařilé se dají označit všechny ve filmu použité efekty, díky nimž jsou akční scény doslova dechberoucí. Tedy nejen díky nim, povedené jsou i kaskadérské výkony, jež povznáší tyto scény ještě na vyšší level.  

 

Pokud se podíváme podrobněji na tempo filmu, tak to příjemně ubíháa i přes více než dvouhodinovou stopáž Smrtelné stroje divákovi nenabízejí žádná hluchá místa, ten se tak může po celou dobu jeho trvání skvěle bavit. 

 

Bravurní jsou i herecké výkony všech protagonistů tohoto snímku. Za nejvíce povedený bych se však nebál označit ten Huga Weavinga, který zazářil v roli Thaddeuse Valentina - mocného vládce stroje Londýn 

 

Vychází na DVD, Blu-ray a 2Blu-ray(UHD+BD). Další akčňáky z naší široké nabídky najdete zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

 

Přidáno: 14.03.2019

Novinky na facebooku