Novinka

Krátká recenze: Stockholm
Žánr: Krimi / Drama / Komedie
Premiéra: 12.04.2019
Celkový čas: 92 minut
Režie: Robert Budreau
Scénář: Robert Budreau
Obsazení: Ethan Hawke, Noomi Rapace, Mark Strong, Christopher Heyerdahl, Bea Santos, Gustaf Hammarsten, Thorbjørn Harr, Mark Rendall, John Ralston, Shanti Roney, Ian Matthews, Vladimir Jon Cubrt, Christopher Wagelin, Nora Prinzen-Klages, Iman Mirbioki, Rebecka Andersson
Krátká recenze: Stockholm

 

Film zajímavým a zábavným způsobem zachycuje psychologický fenomén známý pod názvem stockholmský syndrom - emoční vazba oběti na pachateli. Divák se tak brzy stane svědkem přeskočení jiskry mezi Biancou a jejím únoscem Larsem. To vše se navíc odehrává ve vizuálně atraktivním prostředí švédského velkoměsta. 

 

Hlavním důvodem, proč mě však tento film natolik uchvátil jsou výkony Ethana Hawka a Noomi Rapace, kteří se s bravurou zhostili hlavních rolí. Bylo vidět, že na place nechali opravdu všechno, výsledkem jejich snahy jsou jedny z nejlepších hereckých výkonů poslední doby. 

 

Snímek Stockholm se sice zaobírá vážným tématem, nicméně to je zde pojato divácky přijatelně a z filmu tak vyzařuje příjemně odlehčená atmosféra. Ta je okořeněna mnohdy absurdními, leč nebývale vtipnými humornými scénkami. V tomto ohledu se mi Stockholm opravdu trefil do noty. 

 

Autoři zvládli tento film i po technické stránce. Kamera, osvětlení, zvuk i střih zde fungují na výbornou, člověku tak vůbec nic nebrání v tom, aby si tento povedený multižánrový snímek mohl vychutnat naplno. 

 

Vychází na DVD. Pro milovníky dramatických filmů máme další širokou nabídku zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Přidáno: 12.07.2019

Novinky na facebooku