Novinka

Krátká recenze: Tlumočník
Žánr: Drama / Komedie / Road movie
Premiéra: 15.3.2018
Celkový čas: 113 minut
Režie: Martin Šulík
Scénář: Martin Šulík, Marek Leščák
Obsazení: Jiří Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry, Réka Derzsiová, Anna Rakovská, Eva
Krátká recenze: Tlumočník

 

Tato dvojice je vskutku bizarní. Slovák a Rakušan, syn válečných obětí a syn důstojníka SS, který byl za tyto vraždy zodpovědný. V průběhu filmu se také projevují jejích odlišné životní styly a povahy, které nejednou vyústí v konflikt.

 

Georg se od činů a chování svého otce významně distancuje, avšak i tak chce pátrat po své rodinné historii a zkoumat pohnutky a osud svého otce. Proto se vydává na pouť skrze Slovensko. Aliho s sebou po domluvě vezme jako tlumočníka a průvodce.

 

Cestou se oba pánové dostávají do různých situací, které jim pomáhají pochopit Gregovu rodinnou minulost. Nechybí ani více či méně humorné momenty, které jinak těžké téma vhodně odlehčují.

 

Hrůzy fašismu a krutá pravda toho, kdo všechno a jakým způsobem páchal zločiny na Židech na Slovensku však nakonec vyplave na povrch. I pravdu o Gregově otci se pánové nakonec dozvědí, a dokonce se s ním tváří v tvář setkají.

 

Oba hlavní protagonisté v podání Jiřího Menzela (Ali) a Petera Simonischeka (Georg) projdou během filmu zajímavým emocionálním vývojem, který na začátku svého putování asi ani nečekali.

 

Tlumočník nabízí poutavý vhled do nepříjemných témat, z nichž některá se ještě ani dnes naplno nekomunikují. Je však potřeba na ně nezapomínat. Před minulostí nelze utíkat a Tlumočník je vcelku příjemně přibližuje.

 

Nyní vychází na DVD.

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Přidáno: 18.09.2018

Novinky na facebooku