Novinka

Krátká recenze: Tolkien
Žánr: Životopisný / Drama
Premiéra: 10.05.2019
Celkový čas: 112 minut
Režie: Dome Karukoski
Scénář: David Gleeson, Stephen Beresford
Obsazení: Nicholas Hoult, Lily Collins, Mimi Keene, Pam Ferris, Genevieve O'Reilly, Derek Jacobi, Laura Donnelly, Colm Meaney, Craig Roberts, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Harry Gilby, Aaron Neil
Krátká recenze: Tolkien

 

Tento životopisný snímek zachycující slasti a strasti jednoho z nejuznávanějších světových knižních autorů mě zaujal a pohltil zejména svou grandiózní a úchvatnou atmosférou. V ní nechybí opravdu nic, člověk se tak chvílemi ocitá na bitevním poli první světové války, o pár okamžiků později si společně s hlavním protagonistou užívá zamilovanosti, divák není dokonce ochuzen ani o krátké prostřihy do Tolkienových myšlenek, kde se mu rodí nápady na další knihy. 

 

To vše pak skvěle doplňují dobře zvolené a mistrně zpracované dobové kostýmy, které ze zhlédnutí tohoto filmu činí vskutku autentický a věrohodný zážitek. Též prostředí, kde se Tolkien odehrává bylo vybráno opravdu skvěle, tento snímek tak nabízí i zážitek vizuální. 

 

Pozitivní dojem z tohoto filmu ještě umocňují perfektní herecké výkony dvou hlavních postav - Nicholase Houlta, jakožto J.R.R. Tolkiena a Lily Collins, která bravurně ztvárnila roli jeho životní lásky Edith. 

 

Snímek Tolkien bych jednoznačně doporučil všem, kteří milují životopisné filmy či těm, jež by se rádi dozvěděli něco více o jedné z nejslavnějších osob minulého století. Tedy nejen jim, na své si zde přijdou díky povedenému vizuálnímu zpracování a mistrným hereckým výkonům i běžní filmoví fanoušci. 

 

Vychází na DVD a Blu-ray. Další nabídky filmů najdete zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

 

Přidáno: 12.07.2019

Novinky na facebooku