Novinka

Krátká recenze: USS Indianapolis
Žánr: Akční / Válečný
Premiéra: 11.11.2016
Celkový čas: 128 minut
Režie: Mario Van Peebles
Námět: Cam Cannon, Richard Rionda, Del Castro
Scénář: Cam Cannon, Richard Rionda, Del Castro
Obsazení: Nicolas Cage, Ladson Deyne, Tom Sizemore, Thomas Jane, Matt Lanter, Weronika Rosati, Cody Walker, Brian Presley, Emily Tennant, Callard Harris, Currie Graham, Max Ryan, Gary Grubbs, José Julián, Mattie Liptak, Jon Arthur, Emily Marie Palmer, Jutaka Takeno'uči, Patrick O'Driscoll, Judd Lormand, Stan Houston, Sasha Feldman, Chris Lott, Justin Nesbitt
Krátká recenze: USS Indianapolis

 

Válečné filmy inspirované skutečnými událostmi jsou stále populární. Divákům nabízejí drama, napětí a silné hrdiny, kteří bojují s nemalými nesnázemi. USS Indianapolis by si neměl nechat ujít žádný milovník tohoto žánru.

 

Film se více soustředí na boj posádky o přežití po potopení jejich lodi, a nikoliv na válečné události. Válka je však stále v pozadí jako všudypřítomná hrozba a dokresluje již tak dost hutnou atmosféru příběhu. Film nikoho nešetří, a během jeho dvou hodin délky postavám připraví nejednu nelehkou chvilku. Hrdinové sice trpí, ale o to zajímavější je film sledovat. Po vizuální stránce se mu nedá nic vytknout. Komu by navíc nestačila příběhová linka o přežití, jistě rád uslyší, že film obratně rozvíjí více dějových linií, které se vzájemně proplétají a doplňují.

 

Herci se do svých rolí s přehledem vžili, a Nicolas Cage jako kapitán odvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry posledních let. USS Indianapolis svižně plyne dopředu, a představuje tak vhodnou podívanou pro všechny zájemce o dramatické snímky zobrazující toto nelehké období lidské historie.

 

Nyní vychází na DVD. Pro další válečné filmy stačí kliknout zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Přidáno: 15.07.2018

Novinky na facebooku