Novinka

Krátká recenze: Vítejte v Marwenu
Žánr: Drama / Komedie / Životopisný / Fantasy
Premiéra: 21.12.2018
Celkový čas: 115 minut
Režie: Robert Zemeckis
Scénář: Robert Zemeckis, Caroline Thompson
Obsazení: Steve Carell, Merritt Wever, Eiza González, Gwendoline Christie, Diane Kruger, Leslie Mann, Janelle Monáe, Leslie Zemeckis, Siobhan Williams, Neil Jackson, Matt O'Leary, Falk Hentschel, Stefanie von Pfetten, Matthew Kevin Anderson, Veena Sood, Robert Mann, Christie-Lee Britten, Nikolai Witschl
Krátká recenze: Vítejte v Marwenu

 

Děj filmu točící se kolem Marka Hogancampa (S.Carell) a jím vytvořeného městečka je učebnicovou ukázkou toho, jak by měl vypadat příběh, který v divákovi vyvolá emoce a donutí ho přemýšlet, ale zároveň i skvěle pobaví. 

 

Snímek Vítejte v Marwenu mě ze všeho nejvíce oslovil a zároveň i dosti uchvátil především svou zajímavou a neopakovatelnou atmosférou, kterou má na svědomí zejména neobvyklé prolínání hraných a animovaných scén, jež z tohoto filmu vytváří vskutku unikátní filmografický počin. 

 

Za perfektní se pak dají označit zvolené kostýmy prostředí, které jen podtrhují můj kladný dojem z vizuální stránky tohoto filmu. Ocenit rozhodně nesmím opomenout ani povedené zpracování zmenšeného modelu města a všech figurek v něm, včetně jejich animací. 

 

Též herecké výkony se neoddiskutovatelně řadí mezi ty zdařilejší. Byť v tomto filmu hraje můj oblíbený herec Neil Jackson, tak zcela objektivně musím uznat, že vůbec nejlepší výkon předvedl Steve Carell, jenž se role hlavního protagonisty tohoto snímku zhostil opravdu s bravurou. 

 

Vychází na DVD a Blu-ray. Pokud jste milovníky fantasy filmů, tak určitě zavítejte i do naší široké nabídky dalších filmů kliknutím zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Přidáno: 14.05.2019

Novinky na facebooku