Novinka

Krátká recenze: Ztracené město Z
Žánr: Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Životop
Premiéra: 20.4.2017
Celkový čas: 141 minut
Režie: James Gray
Scénář: James Gray
Obsazení: Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller, Tom Holland, Angus Macfadyen, Ian McDiarmid, Clive Francis, Aleksandar Jovanovic, Daniel Huttlestone, Murray Melvin, Harry Melling, Michael Jenn, Franco Nero, David Calder, Pat Mooney, Colin Carnegie, Anthony Boyle, Bobby Smalldridge, Brian Matthews Murphy, Richard Buick, Mark Quigl
Krátká recenze: Ztracené město Z

 

Percy Fawcett, britský to badatel, nabízí k nahlédnutí svůj životní příběh. Touha po dobrodružství, uznání a nějakém tom objevu je tím nejsilnějším motivem jeho života. Proto, když mu se skupinou kartografů poprvé naskytne příležitost k cestě do Peru, neváhá nechat doma svoji těhotnou ženu a vyrazit vstříc neprobádané krajině.

 

Ve zdánlivých pustinách Amazonského pralesa se Fawcett doslýchá záhadné zvěsti o bájném města s velmi vyspělou civilizací. Zvědavost a dobrodružný druh mu nedají spát, a tak ihned po svém návratu do Anglie začne plánovat další cestu. Nikdo jej však ani jeho úvahy o mystickém městě uprostřed jihoamerických lesů nebere vážně.

 

Percyho však oněm zvěstem bezmezně věří a touhu po nalezení města, které sám pojmenoval jako „Z“, nic neutiší. A to ani později, když se jeho další cesta do Jižní Ameriky ukáže jako neúspěšná, ani ve chvíli, kdy zjistí, že na další pátrání mu chybí finanční prostředky. A tak, po skončení první světové války, do které byl nucen narukovat, a která jeho bádání přerušila, vyráží vstříc jihoamerickým pralesům ještě jednou. Společníka mu tentokrát dělá jeho syn Jack, jehož cestovatelská a badatelská vášeň se zcela vyrovná otcově.

 

Vydávají se na výpravu, která má vše rozhodnout. Na výpravu, která má být tou poslední.

 

Ať už jste někdy o příběhu Percyho Fawcetta slyšeli či nikoliv, tento snímek, mapující jeho cesta a neukojenou badatelskou žízeň, rozhodně stojí za to. Nenechte se odradit možná přemrštěnou stopáží a podívejte se na to, jak žil „amazonský David Livingstone“. Kromě silného příběhu nelze nevyzdvihnout herecké výkony obou hlavních postava nádherou přírodu, ve které se většina filmu odehrává.

 

Nyní na DVD a Blu-ray.

 

Přidáno: 23.08.2017