Novinka

Kubo a kouzelný meč
Žánr: Animovaný / Fantasy / Rodinný
Premiéra: 13.08.2016
Celkový čas: 101 minut
Režie: Travis Knight
Námět: Dario Marianelli
Scénář: Marc Haimes, Chris Butler
Obsazení: Matthew McConaughey, Charlize Theron, Rooney Mara, Ralph Fiennes, Art Parkinson, Brenda Vaccaro, Cary-Hiroyuki Tagawa, George Takei, Minae Noji, Saemi Nakamura
Kubo a kouzelný meč

 

Cenami ověnčená novinka Kubo a kouzelný meč promlouvá k dětským i dospělých divákům celého světa nejen nečekaně zdařilou animací, ale především krásným příběhem. Před očima se nám začíná odvíjet dojemný příběh malého chlapce, jemuž osud nadělil nejednu komplikaci. Za doprovodu upřímné Opice a bláznivého Brouka musí čelit nejen nečekaným překážkám v cestě, na kterou se musí vydat, ale především bojovat s vlastními předky. Kubo a kouzelný meč vypráví neuvěřitelným zpracováním ještě neuvěřitelnější příběh o odvážném chlapci a jeho velké lásce k rodičům, Japonsku a všemu, co zavání pořádným dobrodružstvím.

Loutkový svět plný origami a japonské kultury vzešel z amerického studia Laika, ve kterém tým výtvarníků a techniků pod vedením Travise Knighta vytvořili cizokrajnou pohádku o Kubovi. Právě mýtické prvky a zároveň něžnost provází originálním způsobem celý snímek. Ve své podstatě se nejedná jen o pohádku, ve které bojuje dobro se zlem, ale spíše o starodávný příběh odvahy a lásky.

V Kubovi nacházíme jistě více ze starodávných legend o samurajích, než z dětské říkanky o drakovi. Symbolika, která je do filmu zasazena, jakoby mnohdy překračovala pole dětského vnímání, například ve scéně, kdy se Kuba pokouší komunikovat s mrtvým otcem pomocí tradičních lampionů. Dostáváme za samou hranu naivní pohádky a ocitáme se tak spolu s hlavním hrdinou v neprozkoumaném světě duší našich zemřelých.

Film se zdá být v mnoha ohledech netradiční, což je velmi sympatické, nesnaží se sklouznout na vlně vtipných animáků, ani čistě pohádkového zpracování. Kombinací prvotřídní grafiky a povedené hudby se tak stává jedním z nejlepších animovaných snímků, a to především pro všechny milovníky mystických japonských příběhů.

 

Film si můžete zakoupit na DVD a Blu-ray

 

 

Přidáno: 09.02.2017

Novinky na facebooku