Novinka

Lichožrouti
Žánr: Animovaný / Rodinný
Premiéra: 20.10.2016
Celkový čas: 83 minut
Režie: Galina Miklínová
Námět: Pavel Šrut (kniha)
Scénář: Galina Miklínová, Pavel Šrut
Obsazení: Ondřej Trojan, Kryštof Hádek, Matěj Ruppert, Josef Somr, Jolka Krásná, Marek Taclík, Tatiana Vilhelmová, David Novotný, Jan Maxián, Stanislav Zindulka, Aleš Najbrt, Václav Koubek, Jakub Žáček, Jiří Fero Burda, Václav Neužil ml.
Lichožrouti

 

Malý tvor Hihlík žil doposud poklidným lichožroutím životem. Utajen před zraky lidí vyrůstal po boku dědečka Lamora v pražském bytě malé rodiny a občas dle lichožroutího pravidla „vždy ukradneš jen jednu z páru“ sežral některému z členů rodiny lichou ponožku. Když se ale dědečkovy dny naplní, musí i malý Hihlík vyrazit do velkého, zatím neznámého světa lidí, zvířat a cizích lichožroutů.

Příjemný rodinný film o životních osudech dobrých i zákeřných Lichožroutů vznikl dle populární předlohy básníka Pavla Šruta. Do podoby animovaného celovečerního trháku jej s pomocí mnoha desítek výtvarníků a techniků převedla výtvarnice a režisérka Galina Miklínová.

Pochvaly sbírají Lichožrouti nejen za neokoukaný námět a řemeslně výtečné zpracování, ale také za brilantní dabing, kterého se ujali přední čeští herci a dabéři. I kdybyste se celý film měli nudit, vytříbené vtipy a hlasové nuance Ondřeje Trojana z úst strýčka Padreho vás zaručeně pobaví. A přitom prachmálo záleží na tom, zda jste právě oslavili desáté, nebo padesáté narozeniny.

V prodeji na DVD.

 

 

Přidáno: 05.03.2017

Novinky na facebooku