Novinka

Monster Trucks
Žánr: Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný / Sci-Fi
Premiéra: 19.01.2017
Celkový čas: 100 minut
Režie: Chris Wedge
Námět: Glenn Berger, Jonathan Aibel
Scénář: Jonathan Aibel
Obsazení: Lucas Till, Rob Lowe, Amy Ryan, Jane Levy, Thomas Lennon, Danny Glover, Barry Pepper, Jordana Largy, Aliyah O´Brien, Tucker Albrizzi, Jedidiah Goodacre, Samara Weaving, Cinta Laura Kiehl, Chelah Horsdal, Holt McCallany, Scott Patey, Faustino Di Bauda, Matthew Hoglie, Emanuel Fappas, Giacomo Baessato, John Specogna, Christian Sloan, Howie Lai, Daniel Jacobsen, Devielle Johnson, Daniel Bacon
Monster Trucks

 

Ropná společnost Teravex Oil vypustí, díky svým arogantním těžebním plánům, na povrch tři podzemní živočichy. Dva jsou vzápětí odchyceni, avšak třetí se ukryje na vrakoviště. Tam se setkává s Trippem. Ten ho pojmenuje Creech. Po objevení Creechova talentu pro rychlost se zdá, že má Tripp závod monster trucků vyhraný. Avšak ropná společnost se bojí újmy na prestiži a vysílá nemilosrdného žoldáka, aby svoření ulovil a zabil. Zda se mu jeho úkol podaří splnit a jaká budou další překvapivá odhalení, na to už musí divák přijít sám.  

 

Pokud jste viděli trailery, víte přesně, o čem tento film je. Je to zábavná, komická, neotřelá a pozitivní komedie. Animované příšerky jsou dokonalou kombinací roztomilého a děsivého. Postavy, o kterých si myslíte, že jsou nudnými stereotypními jedinci, vás později překvapí silou emocí, prožíváním jednotlivých situací, které ve vás vyvolají nejenom smích, ale i slzy. Akčními scénami se film jen hemží. Tento film nastavuje spoustu klišé, aby vás pak překvapil opakem.

 

Herecké výkony Lucase Tilla hodnotím vcelku kladně. Od Města statečných se jeho výkony velice zlepšily. Rob Lowe jako hlavní záporák opravdu vyniknul a Amy Ryan podala vskutku vynikající výkony, i když některé její dialogy byly poněkud zmatečné. K výkonu okouzlující Jane Levy není co dodat. Občasnou absenci autentičnosti vyrovnává pohledná tvář a sexy křivky.

 

Celkově doporučuji tento film všem věkovým kategoriím. Děti ho budou milovat díky příšerkám a dospělí se budou smát vtipným a občas přitroublým konverzacím

 

Byl jsem spokojen i s dospělými postavami. Příliš mnoho dětských postav nemá vůbec žádné kladné vzory ve svých rodičích. Tady máme hodného nevlastního tatínka, který nenápadně a tiše pomáhá našim protagonistům dosáhnout svého cíle. Snímek zároveň ukazuje divákovi, jak vypadá pomalé ničení životního prostředí ze strany těžebního průmyslu.

Nyní na DVD a Blu-ray.

 

Přidáno: 26.04.2017

Novinky na facebooku