Recenze

Najednou jsme rodina
Žánr: Komedie / Drama
Premiéra: 16.11.2018
Celkový čas: 118 minut
Režie: Sean Anders
Námět: Sean Anders, John Morris
Scénář: Sean Anders, John Morris
Obsazení: Mark Wahlberg, Rose Byrne, Octavia Spencer, Isabela Moner, Gustavo Quiroz, Julianna Gamiz, Tig Notaro, Tom Segura, Allyn Rachel, Britt Rentschler, Margo Martindale, Julie Hagerty, Michael O'Keefe, Jody Thompson, Joan Cusack, Gary Weeks, Andrea Anders, Hampton Fluker, Iliza Shlesinger, Eve Harlow, Erika Bierman, Maria Z. Wilson, Denitra Isler
Najednou jsme rodina 84 %

 

Rodičovství není jednoduché. To vám bez problémů dosvědčí snad každý člověk, který má děti. Pěstounská péče je pak kapitolou samou pro sebe, a představuje ve více ohledech ještě obtížnější proces než vychovávání vlastních dětí. Obzvlášť když byste se jako Pete a Ellie rozhodli přivést do svého domova ne jedno, ale rovnou tři děti, z nichž tomu nejstaršímu je patnáct let a těžce s ním (tedy v tomto případě s ní) cloumá puberta. V takovém případě se Pete a Ellie nestačí divit, a diváci se pro změnu nestačí bavit.

 

Ukotvenost příběhu tohoto filmu v realitě je jedním z jeho velkých kladů. Spousta lidí má děti, a moc dobře si uvědomují, že vychovávat je není procházka růžovým sadem. Snímek tak bere situace, které vám dost možná budou připadat povědomé, pokud jste samy rodiči, a přetváří je do humorného pojetí. Ale není určený jenom pro lidi s vlastními dětmi, vychutná si ho bez problémů každý divák, který má smysl pro humor a chce se zasmát nad patáliemi jedné novopečené rodinky.

 

Ačkoliv se film věnuje dobře známému tématu rodinných vztahů, přesto zvládá působit osvěžujícím a originálním dojmem. Dosahuje toho nejenom díky poměrně realisticky ztvárněnému pojetí procesu pěstounské péče, jak v Americe opravdu probíhá, ale také díky skutečnosti, že se věnuje tématu, které se v komediích zase tak často neobjevuje. Film udržuje hbité tempo, svižně plyne dopředu a jeho skoro dvě hodinky vám tak utečou jako mrknutím oka. Nebylo by přílišným překvapením, kdyby se diváci k němu časem vraceli opakovaně, natolik svěží podívanou Najednou jsme rodina představuje.

 

Film obsahuje nemálo vtipných scén, u nichž se budete opravdu od srdce smát, pokud vám sedne styl jeho humoru. Ten je inteligentní a nevtíravý, vyplývá přirozeně ze situací, do nichž se Pete a Ellie dostávají ve své snaze sžít se s nečekanou úlohou rodičů hned tří dětí různého věku. Nejrůznější nečekané okamžiky, napjaté momenty i slovní přestřelky mezi postavami tak nemají chybu. Film navíc zvládne citlivější povahy možná i dojmout a přivést k slzám, to díky důrazu, jaký klade na lidské vztahy a pouta mezi hrdiny. Ačkoliv tak hrdinové filmu nemají lehké pořízení a čelí mnoha nečekaným překážkám, je snadné jim držet palce a jejich (nadmíru vtipnou) cestu za cílem stát se spokojenou rodinkou sledovat se zájmem.

 

Za to jsou kromě vydařeného příběhu a sympatického humoru zodpovědní i herci. Mark Wahlberg film částečně i produkoval a role Petea mu sedla jako ulitá. S Rose Byrne se vzájemně skvěle doplňují a chemie mezi nimi funguje spolehlivě. Představitelé dětí jsou rovněž výborní, především pak mladičká Isabela Moner jako nejstarší ze sourozenců, patnáctiletá Lizzy.

 

Najednou jsme rodina je kvalitní, inteligentní a velmi vtipná komedie, která dokáže oslovit široké publikum a u níž strávíte příjemné dvě hodiny.

 

Vychází na DVD a Blu-ray. A pokud se rádi bavíte, určitě navštivte si naší širokou nabídku dalších komedií zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 84 %
Herecké výkony 86 %
Režie 84 %
Výprava 83 %
Najednou jsme rodina 84 %

Přidáno: 13.04.2019

Novinky na facebooku