Recenze

Raubíř Ralf a internet
Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Premiéra: 10.01.2019
Celkový čas: 113 minut
Režie: Phil Johnston, Rich Moore
Námět: Rich Moore, Phil Johnston, Jim Reardon, Pamela Rib
Scénář: Phil Johnston, Pamela Ribon
Obsazení: John C. Reilly, Sarah Silverman, Gal Gadot, Taraji P. Henson, Jack McBrayer, Jane Lynch, Alan Tudyk, Alfred Molina, Ed O'Neill, Sean Giambrone, Flula Borg, Timothy Simons, Ali Wong, Kristen Bell, Mandy Moore, Kelly Macdonald, Idina Menzel, Auli'i Cravalho, Anthony Daniels, Ming-Na Wen, Anika Noni Rose, Irene Bedard, Rebecca Wisocky, Paige O'Hara, Jodi Benson, Ana Ortiz, Tim Allen, Vin Diesel, Daniel Platzman, Dan Reynolds, Jenica Bergere, Alex Moffat, Melissa Villaseñor
 Raubíř Ralf a internet 82 %

 

Raubíř Ralf před sedmi lety na sebe upoutal pozornost na poli animovaného filmu díky snímku Raubíř Ralf. Nyní se vracíme do stejného světa a společně s hrdiny zažíváme další velké dobrodružství, jaké si díky jeho odlehčenosti a stylu pro humor vychutnají dětští i dospělí diváci. O film se režijně postarala dvojice Phil Johnston a Rich Moore. Těmto dvěma pánům je žánr animovaného filmu velmi blízký. Johnston se scenáristicky podílel na filmech jako Zootropolis: Město zvířat (2016) nebo právě první Raubíř Ralf a Moore režíroval oba zmíněné filmy. Společně jim tedy práce klape, a na konečné podobě tohoto filmu je to víc než znát.

 

Díky mnoha možnostem, které internet a výprava do jeho vod hrdinům nabízí, příběh svižně rychle dopředu. Film udržuje rychlé tempo a jeho necelé dvě hodiny vám tak subjektivně budou připadat mnohem kratší. To časem nahrává k opakovanému zhlédnutí, proto by nebylo přílišným překvapením, kdyby se z tohoto filmu stala oblíbená stálice žánru, k níž se budou diváci (obzvlášť ti, jimž se líbila už i jednička) rádi vracet. Film nabídne celou řadu podařených vtipů, hlášek a humorných okamžiků, u nichž se upřímně zasmějete. Navíc obsahuje obrovské množství popkulturních narážek, které oceníte tím víc, čím jsou vám dané kulturní fenomény (například superhrdinové) blízké. Už díky nejrůznějším narážkám se vyplatí film zhlédnout vícekrát, protože při prvním zhlédnutí s velkou pravděpodobností nepochytíte všechny rafinované odkazy a vtipy.

 

Po hlasové stránce se filmu rovněž nedá co vytknout. Herecké obsazení v originálním znění čítá řadu zvučných jmen filmového průmyslu, a herci do jednoho odvedli výbornou práci. John C. Reilly exceluje jako Ralf, který má sice dobré úmysly, ale častokrát napáchá víc škody než užitku. Sarah Silverman mu zdatně sekunduje jako Vanilopka. Další role ztvárnili herci jako Gal Gadot, Alan Tudyk či Alfred Molina, takže jestli se chcete pokochat výkony tohoto vydařeného ensámblu, film vás rozhodně nezklame.

 

Konečně je třeba zmínit animaci a obrazovou podobu snímku. Ta je na jedničku, a na film je radost se dívat, představuje pastvu pro oči. Hrdinové mají velmi živou mimiku a výrazy, díky čemuž působí poměrně realistickým dojmem, jako skuteční lidé z masa a kostí. Třešničkou na dortu je vhodně zvolený hudební doprovod, který ještě víc pomáhá dotvářet celkovou atmosféru snímku.

 

Raubíř Ralf a internet je tak skvělým pokračováním prvního filmu a vydařenou podívanou pro všechny, kdo mají zájem zhlédnout výborně namluvený, vizuálně působivý a zábavný animovaný snímek.

 

Vychází na DVD, Blu-ray a v kolekci obou dílů na DVD. Pro další nabídku animáku stačí kliknout zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 82 %
Herecké výkony 82 %
Režie 83 %
Výprava 82 %
Raubíř Ralf a internet 82 %

Přidáno: 17.04.2019

Novinky na facebooku