Recenze

Recenze: Fakjů pane učiteli 3
Žánr: Komedie
Premiéra: 12.4.2018
Celkový čas: 120 minut
Režie: Bora Dagtekin
Námět: Bora Dagtekin
Scénář: Bora Dagtekin
Obsazení: Elyas M'Barek, Katja Riemann, Jella Haase, Sandra Hüller, Max von der Groeben, Uschi Glas, Gizem Emre, Aram Arami, Lucas Reiber, Runa Greiner, Tristan Göbel, Rafael Koussouris, Bernd Stegemann, Farid Bang, Michael Maertens, Lea van Acken, Julia Dietze, Jana Pallaske, Corinna Harfouch, Anna Lena Klenke, Irm Hermann, Nicholas Reinke, Alina Freund, Neele-Marie Nickel, Nina Vorbrodt, Maximilian Meyer-Bretschneider, Anton Petzold, Jawad Rajpoot, Pamela Knaack, David Baalcke, Ulla Geiger, Philipp Franck, Christiane Dollmann
Recenze: Fakjů pane učiteli 3 83 %

 

Německých komedií se dostane do českých kin jako šafránu, a tak je vždy úspěch, když se některému německému filmu podaří prosadit v záplavě amerických komedií. První díl trilogie Fakjů pane učiteli si po svém uvedení v roce 2013 záhy získal lásku diváků, a tak nebylo přílišným překvapením, když jsme se o dva roky později dočkali pokračování Fakjů pane učiteli 2. Nyní přichází třetí díl, který opět režíroval německý tvůrce Bora Dagtekin, a stejně jako v případě předchozích částí se postaral i o scénář.

 

Fakjů pane učiteli 3 se nese v obdobném duchu jako první dva díly, především pak jako jednička. Zeki znovu musí nalézt svou cestu ke studentům, kteří mu nejednou svým chováním přidělávají pořádné vrásky.

 

Ačkoliv film trvá dvě hodiny, což by se na komedii mohlo zdát poměrně mnoho, udržuje velmi svižné tempo od první minuty až do poslední. Díky tomu nemá šanci vás začít nudit. Co se stylu humoru týče, film opět do značné míry využívá ironii a černý humor. Konfrontace a přestřelky mezi Zekim a jeho studenty nemají díky jejich rozdílným povahám chybu. Snímek chrlí vtipy zběsilou rychlostí, takže se u něj budete upřímně bavit, a ani vás nenapadne pošilhávat po hodinkách, kolik času zbývá do konce. Na Fakjů pane učiteli 3 je navíc nesmírně sympatické, že se nebere vážně a tato odlehčenost z filmu činí ještě daleko příjemnější podívanou. Film si snadno vychutnáte o samotě, při sledování s partnery nebo s partou kamarádů, hodí se na všechny tyto příležitosti.

 

Sympatické na filmu rovněž je, že ačkoliv jde primárně o komedii, neostýchá se zabrouzdat i do závažnějších témat. Jde například o otázku šikany či problémy v rodině a ve vztazích. Přesto však film k problémům a životu celkově přistupuje s nadhledem, takže od něj neočekávejte sladkobolnou podívanou, ta v tomto případě rozhodně nehrozí.

 

O zábavu se starají značně ztřeštění hrdinové, z nichž je těžké vyzdvihnout pouze jednoho. Elyas M'Barek boduje stejně jako v předchozích dílech a jeho Zeki srší humorem i šílenými plány, jak své studenty přivést na správnou cestu k maturitě. Za zmínku stojí role nové učitelky Biggi Enzberger v podání Sandry Hüller, která se vzájemně se Zekim výborně doplňuje. O skupině studentů ani nemluvě - takovou bandu podivných, ale zároveň osobitých a vtipných existencí, aby člověk pohledal.

 

Fakjů pane učiteli 3 by si neměl nechat ujít žádný divák, kterému se líbily předchozí části. Úspěšně na ně navazuje, stále baví, pracuje se zajímavými hrdiny, a na ty dvě hodiny spolehlivě zaujme. Na závěr si zaslouží pochválit i český dabing - ne vždycky se povede, ale v případě tohoto filmu vyšel na jedničku. Jde tak o úctyhodné uzavření jedné kvalitní komediální ságy, jakých rozhodně není nikdy dost.

 

Vychází na DVD. Pokud Vás zajímají další komedie, stačí kliknout zde :).

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 85 %
Herecké výkony 85 %
Režie 82 %
Výprava 80 %
Recenze: Fakjů pane učiteli 3 83 %

Přidáno: 18.09.2018

Novinky na facebooku