Recenze

Recenze: Hudba ticha
Žánr: Životopisný
Premiéra: 16.3.2017
Celkový čas: 115 minut
Režie: Michael Radford
Námět: Michael Radford, Anna Pavignano
Obsazení: Antonio Banderas, Toby Sebastian, Jordi Molla, Alessandro Sperdutti, Luisa Raineri, Antonella Attili, Paola Lavini, Anthony Souter, Nadir Caselli, Francesco Salvi, Enni Fanrastichini
Recenze: Hudba ticha 86 %

 

Italský film precizně a poutavě mapuje celou hudební kariéru světoznámého italského tenora a zhusta zabrušuje i hluboko do jeho soukromí – od obtížného vyrovnávání se se zrakovým postižením, přes jeho charakterové vady, životní peripetie, až po milostný život.

 

Hlavní role se zhostil Antonio Banderas a učinil tak opravdu bravurně. Režisér Michael Radford, který má na svědomí i značnou část scénáře, má lví podíl na vysoké kvalitě filmu. Pozoruhodná je zejména jeho práce s vedlejšími postavami. Každá z nich, i když se mihne filmem jen na pár vteřin, je osobností sama o sobě. Jizlivá sestřička na očním oddělenní, korpulentní a bodrá pomocnice v domě i nespočet dalších.

 

Vizuálně bezchybné zpracování s perfektní kamerou je lahůdkou i pro náročné diváky. Ve filmu je s pečlivostí využito dobových kulis a prostředí Toskánska, kde se Bocelli narodil.

 

Snímek zaujme nejen fanoušky Andrea Bocelliho, operního zpěvu či hudby obecně, ale i širší filmové publikum. Za životopisnou linií se zlehka vine takřka filozofický motiv boje s handicapem a plněním svých snů i přes nepřízeň osudu. To je přidaná hodnota tohoto filmu, jež se zalíbí především přemýšlivěji naladěným divákům.

 

Nic vás neseznámí s osobností Andrea Boccelliho tak dobře jako tento film.

 

Nyní vychází na DVD. Pokud máte zájem o další hudební filmy, stačí kliknout zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 90 %
Herecké výkony 85 %
Režie 83 %
Výprava 85 %
Recenze: Hudba ticha 86 %

Přidáno: 10.06.2018

Novinky na facebooku