Recenze

Recenze: Mary Poppins se vrací
Žánr: Rodinný / Fantasy / Muzikál
Premiéra: 20.12.2018
Celkový čas: 130 minut
Režie: Rob Marshall
Námět: P. L. Travers, David Magee, Rob Marshall, John DeL
Scénář: David Magee
Obsazení: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimer, Meryl Streep, Colin Firth, Julie Walters, Pixie Davies, Nathanael Saleh, Joel Dawson, Kobna Holdbrook-Smith, Dick Van Dyke, Angela Lansbury, Jeremy Swift, David Warner, Jim Norton, Noma Dumezweni, Steve Nicolson, John Dagleish, Karen Dotrice, Chris O'Dowd, Mark Addy, Edward Hibbert, Craig Stein
Recenze: Mary Poppins se vrací 88 %

 

Původní Mary Poppins z roku 1964 s Julie Andrews v titulní roli patří k nejslavnějším filmovým muzikálům všech dob a právem se zařadila k filmové klasice. Kvalitně navázat na tento snímek se tak jevilo jako nelehký úkol. Nutno poznamenat, že Mary Poppins se vrací v tomto ohledu uspěla a bez nadsázky lze prohlásit, že jde o návrat se vší parádou. Zčásti je za to zodpovědný režisér Rob Marshall, který má s muzikálovým žánrem bohaté zkušenosti. Tento americký tvůrce stojí za díly, jako je Chicago (2002) nebo Nine (2009). V tomto filmu pak naplno popouští uzdu představivosti a společně s ostatními členy štábu a obsazení vytváří výborný snímek, který okouzlí dětské i dospělé diváky.

 

Mary Poppins ze šedesátých let je srdcový snímek pro mnoho diváků, a pokud se mezi ně řadíte i vy, tento film byste si neměli nechat ujít. Podívat se však na něj můžou i lidé, pro které jde o první setkání s jedinečnou Mary Poppins. Film do třetice potěší i milovníky knižní předlohy, které se docela věrně drží.

 

Film je primárně rodinnou podívanou, na kterou se rodiče nemusí bát vzít svoje děti. Při jeho sledování se pak i dospělí diváci hravě navrátí do dětských let. Snímek plyne rychle dopředu, nenajdete v něm jediný hluchý, či nedejbože nudný okamžik. Jeho celkové pojetí vás pak - bez ironie - zahřeje na srdci. A vydařený konec je už jen třešničkou na dortu.

 

Za kvalitu snímku jsou v mnohém zodpovědní i herci. Emily Blunt je velmi talentovaná herečka, a v tomto snímku dokazuje, že má značně široký rejstřík. Její Mary Poppins dokáže působit přívětivě, přísně i vtipně, a navíc je naprosto okouzlující. Kromě Blunt ve filmu exceluje v menších rolích řada dalších skvělých britských herců, jako jsou Ben Whishaw, Emily Mortimer, Colin Firth, Julie Walters a mnoho, mnoho dalších. Po stránce obsazení tak tento film nemá jedinou chybičku.

 

Důležitou roli hrají i písničky, které ve filmu zazní. Je těžké vybrat jednu nejlepší, soundtrack se vám svými chytlavými melodiemi zapíše do paměti a rádi se k němu i k filmu samotnému budete vracet. Za zmínku stojí například píseň "A Cover is not a Book", která má pro příběh speciální význam.

 

Konečně je třeba zmínit vizuální stránku filmu. Technologie od doby původního snímku značně pokročily, a skloubení živé akce a animace je v tomto filmu bezchybné. Na kostýmy a práci kamery je navíc radost se vynadívat.

 

Mary Poppins se vrací je vřelá, vtipná, výborně zahraná a chytrá podívaná, která zahřeje uši i duši a potěší váš zrak. Lze tak svobodně prohlásit, že někdy se opravdu vyplatí znovu vstoupit do stejné řeky. Tento film je toho názorným důkazem, a ujít by si ho neměl nechat žádný divák bez ohledu na věk.

 

Vychází na DVD, Blu-ray a kolekci obou dílů na DVD. V nabídce máme taky úžasný soundtrack s hudbou z filmu, najdete zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 89 %
Herecké výkony 89 %
Režie 88 %
Výprava 87 %
Recenze: Mary Poppins se vrací 88 %

Přidáno: 09.04.2019

Novinky na facebooku