Recenze

Recenze: Půlnoční láska
Žánr: Drama / Romantický
Premiéra: 10.5.2018
Celkový čas: 91 minut
Režie: Scott Speer
Scénář: Eric Kirsten
Obsazení: Bella Thorne, Patrick Schwarzenegger, Rob Riggle, Paul McGillion, Quinn Shephard, Tiera Skovbye, Jenn Griffin, Jacqueline King, Jaeda Lily Miller, Allyson Grant, Michelle Choi-Lee, Kiefer O'Reilly, Dean Petriw, Austin Obiajunwa
Recenze: Půlnoční láska 84 %

 

Romantické drama Půlnoční láska je dílem dosud nepříliš známého amerického režiséra Scotta Speera, jehož nejvýznamnějším filmovým počinem byl do této doby snímek Let’s Dance: Revolution. To již ovšem neplatí, neboť film Půlnoční láska je kritiky mnohem lépe vnímán, tudíž se dá považovat za dosavadní vrchol jeho režisérské kariéry.  

 

Samotný film pak pojednává o sedmnáctileté Katie (Bella Thorne), která nemůže kvůli své vzácné chorobě vycházet přes den ven. Tráví tak veškerý svůj čas zavřená ve svém pokoji a z okna mimo jiné téměř každý den sleduje Charlieho (Patrick Schwarzenegger), jenž pokaždé prochází kolem jejího bytu. Osud však chtěl tomu, aby se tito dva během jedné z Katiiních večerních procházek potkali tváří v tvář. Netrvalo dlouho a oba si k sobě našli vzájemnou cestu, jejíž výsledkem byla čistá láska. Jak tento milostný románek dopadne můžete zjistit například shlédnutím filmu na DVD.

 

Z filmu Půlnoční láska přímo čiší pohodová a uvolněná atmosféra, která vám dá možnost zapomenout na všechny strasti všedních dní a divák tak dostane jedinečnou příležitost se plně ponořit do děje filmu a prožívat tento milostný příběh, jako by byl jeho vlastním. 

 

Celou tuto atmosféru pak doplňuje skvělý soundtrack, jenž je složen přesně tak, aby zapadal do celkové koncepce tohoto filmu. 

 

I přes to, že toto romantické drama cílí zejména na mladší diváky, především tedy teenagery, tak i o několik dekád starší publikum si na tomto filmu zajisté najde své, neboť tento snímek není nikterak přehnaně kýčovitým a plným klišé, jak tomu často bývá u ostatních romantických dramat, i když sem tam to nějaké omílané klišé zazní i zde. Rovněž díky absenci jakéhokoliv násilí a vulgarit je možné jej sledovat společně v rodinném kruhu i s dětmi mladšího věku. 

 

Oba dva hlavní protagonisté filmu Půlnoční láska - Bella Thorne v roli nemocí sužované, leč překrásné Katie a Patrick Schwarzenegger vystupující jakožto pohledný mladík Charlie, se role zhostili s bravurou a skvěle podtrhují romantický charakter tohoto snímku, neboť z jejich hereckého projevu vyzařuje láska v její nejčistší podobě, a dokonce bych si uměl i představit, že by tvořili pár i ve skutečnosti.  

 

Rovněž po technické stránce je tento film zvládnut velmi dobře, leč jsem občas měl problém s přesvíceností některých scén, což i vzhledem k příběhu hlavní hrdinky filmu, nepovažuji za moc šťastné a vhodné. 

 

Za co však lze autory Půlnoční lásky pak bez výhrad pochválit je výběr scenérií, kterých využívali při natáčení, neboť během hodiny a půl trvajícího filmu narazíme na několikero vskutku na pohled krásných míst majících jedinečnou atmosféru. 

 

Všichni jsme zažili či ještě zažijeme osudovou lásku, ať už vydařenou či nikoliv. Film Půlnoční láska dává divákovi unikátní možnost si během jeho sledování uvědomit, že láska je nedílnou součástí života každého z nás a že je něčím bez čeho je život o mnoho prázdnějším. 

 

Vychází na DVD. Další romaňtáky najdete zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 85 %
Herecké výkony 83 %
Režie 85 %
Výprava 82 %
Recenze: Půlnoční láska 84 %

Přidáno: 21.01.2019

Novinky na facebooku