Recenze

Recenze: Rampage: Ničitelé
Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Premiéra: 12.4.2018
Celkový čas: 107 minut
Režie: Brad Peyton
Námět: Midway Games, Ryan Engle
Scénář: Ryan Engle, Carlton Cuse, Ryan J. Condal, Adam Szt
Obsazení: Dwayne Johnson, Jeffrey Dean Morgan, Malin Åkerman, Joe Manganiello, Jack Quaid, Naomie Harris, Jake Lacy, Marley Shelton, Breanne Hill, Jason Liles, P.J. Byrne, Demetrius Grosse, Matt Gerald, Will Yun Lee, Stephen Dunlevy, Adam Sztykiel, DJames Jones, Gary Weeks, Emalie Noel
Recenze: Rampage: Ničitelé 80 %

 

Kanadský režisér Brad Peyton na sebe v minulosti nejvíce pozornosti strhl svým napínavým katastrofickým bijákem San Andreas (2015), v němž hrdina v podání Dwaynea Johnsona zachraňoval svou dceru. Spolupráce se Peytonovi a Johnsonovi očividně osvědčila, a letos se znovu potkali ve snímku Rampage: Ničitelé, který pokračuje v linii vytyčené již jejich předchozím sdíleným dílem.

 

Film potěší všechny milovníky hry, z níž vychází, ale na své si přijde každý divák toužící po napínavé a záživné podívané. Film se rovnoměrně věnuje lidským i zvířecím hrdinům. Z těch druhých na sebe nejvíce pozornosti poutá gorilí samec George. Vztah mezi ním a Davisem je vykreslen na jedničku, takže jejich přátelství působí uvěřitelně a některé lidi možná i dojme. Síla přátelství mezi člověkem a zvířetem je téma, které téměř nikdy nezklame, a v tomto snímku opět dokázalo svou působivost.

 

Pokud jste fanoušky filmů jako King Kong, Godzilla a jim podobných, tento film je to pravé pro vás. Není v něm nouze o akční okamžiky. Od doby vzniku výše zmíněných děl technologie značně pokročila, a tak zvířecí hrdinové působí znepokojivě realisticky. To jejich řádění dodává na naléhavosti, a zaručí, že ani na okamžik nespustíte oči z příběhu. Film si udržuje svižné tempo, které nikde nekolísá, a zvládá zabavit po celou stopáž o rozumné délce sto sedmi minut.

 

Kromě akce, která je překrásně nasnímána a přehledně natočena, se ve filmu najde prostor i pro příležitostný humor. Nebyl by to Johnson, aby sem tam neutrousil nějakou správně drsnou hlášku, a George také zvládne pobavit.

 

Efekty jsou naprosto dokonalé, a nikdo by neuvěřil, že vše, co ve filmu vidí, se nepřihodilo i ve skutečnosti. Interakce mezi lidmi a zvířaty jsou tak pojaté na jedničku. Neméně pochválit si zaslouží herecké obsazení. Dwayne Johnson se pro podobný typ rolí snad narodil a ztvárňuje odhodlaného, odvážného hrdinu, který má ale ve stejnou dobu srdce na pravém místě. Z vedlejších hrdinů na sebe upoutá pozornost především tradičně skvělý Jeffrey Dean Morgan, který si zahrál vládního agenta, jehož cesta se zkříží s Davisovou. Za zmínku stojí i výkon Naomie Harris alias doktorky Kate Caldwellové, která s Davisem spolupracuje v jeho snaze zastavit řádění zvířat způsobené jejich mutací.

 

V rámci filmů inspirovaných videohrami si Rampage: Ničitelé vede výborně. Tvůrci však myslí i na diváky, kteří hrám neholdují, a předkládají vyvážený, napínavý příběh se sympatickými hrdiny, velkým množstvím akce, skvostnou vizuální stránkou a nabitým dějem. Jestli jste fanoušky výborně pojaté destrukce ve filmu, v tomto případě si přijdete na své. Obzvlášť závěrečná půlhodinka nemá v tomto ohledu chybu, a ještě víc vylepší už tak skvělý film. Brad Peyton po San Andreas znovu nezklamal a dokázal, že film s monstry se nemusí řadit mezi béčková díla. Tak dejte jeho novému režisérskému počinu šanci... nebudete litovat.

 

Nyní vychází na DVD, Blu-ray, 2Blu-ray(2D+3D), 2Blu-ray(2D+3DSteelBook) a 2Blu-ray(BD+UHD). Pro další akčňáky stačí kliknout zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 80 %
Herecké výkony 82 %
Režie 79 %
Výprava 78 %
Recenze: Rampage: Ničitelé 80 %

Přidáno: 18.09.2018

Novinky na facebooku