Recenze

Recenze: Sicario 2: Soldado
Žánr: Akční / Drama / Krimi / Thriller
Premiéra: 28.6.2018
Celkový čas: 122 minut
Režie: Stefano Sollima
Námět: Taylor Sheridan
Scénář: Taylor Sheridan
Obsazení: Benicio Del Toro, Josh Brolin, Isabela Moner, Jeffrey Donovan, Catherine Keener, Manuel Garcia-Rulfo, Matthew Modine, Shea Whigham, Ian Bohen, Tasha Ames, James Devoti, Jackamoe Buzzell, Catherine Haun, J.D. Garfield, Ryan Begay, Mario Moreno, Andrea Good, Lawrence Gilligan, Jake Picking, Bruno Bichir, Christopher Heyerdahl, Faysal Ahmed, David Castañeda, Rob Franco
Recenze: Sicario 2: Soldado 89 %

 

Sicario 2: Soldado navazuje na vysoce úspěšný film Sicario: Nájemný vrah z roku 2015. První díl se točil okolo idealistické mladé agentky FBI Kate v podání Emily Blunt, která bojuje proti drogovému kartelu a noří se do světa násilí a intrik, který doposud neznala. Pokračování se nese v obdobném duchu jako předcházející část, ačkoliv již nepracuje s postavou Kate a místo toho se soustředí na dvojici Matt Graver a Allejandro Gillick, kterým zdatně sekunduje mladičká Isabel Reyes. Bez ohledu na provedené změny je však Sicario 2: Soldado vysoce kvalitní podívaná, která se bez problémů vyrovná svému předchůdci.

 

Na rozdíl od spousty jiných akčních filmů zachycujících boj agentů proti drogovému průmyslu se tento snímek snaží o co nejreálnější podání dané situace. Společně s hrdiny se tak během sledování filmu ocitáme ve špinavém světě naplněném nebezpečím a lidmi, kteří pro podraz či násilný čin nejdou daleko. Díky tomu je příběh filmu vysoce nepředvídatelný a není v něm nouze o nenadálé zvraty, které však nepůsobí vykonstruovaně a v kontextu děje dávají dokonalý smysl. Samozřejmě ve snímku nechybí explicitní násilí, kvůli čemuž by se na něj neměly dívat děti - všichni ostatní diváci však dostanou nezapomenutelný film odehrávající se ve světě, který na plátně působí fascinujícím dojmem, ale ve skutečnosti by se do něj nikdo z nás pravděpodobně nechtěl podívat.

 

Ačkoliv film vypráví o ošklivých věcech a diváka ani hrdiny nešetří, ony ošklivé věci představuje krásným způsobem. Práce kamery je jedním z výrazných kladů filmu - rychle dokáže uvést do situace i na nových místech, v akčních scénách zdatně vede naši pozornost a násilné okamžiky představuje tak, že nepůsobí nevkusně.

 

Některé filmy udržují po celou dobu stopáže stejné tempo. Sicario 2: Soldado se oproti tomu postupem času stává stále intenzivnějším, jak se situace, v níž se hrdinové ocitají, stupňuje, sázky se zvětšují a společně s nimi i nebezpečí. Hrdinům tak nakonec opravdu začíná jít téměř o všechno, a jestli mají mít šanci se z problémů dostat se zdravou kůží, musí překonat řadu překážek. Díky tomu je film fascinující sledovat po celé dvě hodiny, příběh svižně běží dopředu a ani na vteřinu nezačne nudit.

 

Po herecké stránce se tomuto filmu rovněž nedá nic vytknout. Benicio del Toro i Josh Brolin si zopakovali své role z předchozího dílu, a opět odvádějí soustředěné bravurní výkony, z nichž občas zamrazí. Nováček Isabela Moner, která do určité míry nahradila Emily Blunt, se rovněž neztratila.

 

Sicario 2: Soldado je napínavý, inteligentní a neobyčejný film, u jehož sledování vám chvílemi nebude zrovna příjemně, ale který se vám zato neodvratně zapíše do paměti.

 

Nyní vychází na DVD a Blu-ray. Pro další nabídku akčních filmů stačí kliknout zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 90 %
Herecké výkony 89 %
Režie 90 %
Výprava 87 %
Recenze: Sicario 2: Soldado 89 %

Přidáno: 01.11.2018

Novinky na facebooku