Recenze

Recenze: Yeti: Ledové dobrodružství
Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Premiéra: 27.9.2018
Celkový čas: 96 minut
Režie: Karey Kirkpatrick, Jason Reisig
Námět: John Requa, Glenn Ficarra, Karey Kirkpatrick
Scénář: Karey Kirkpatrick, Clare Sera
Obsazení: Zendaya, Channing Tatum, Danny DeVito, Gina Rodriguez, James Corden, Common, Jimmy Tatro, Yara Shahidi, LeBron James, Ely Henry
Recenze: Yeti: Ledové dobrodružství 81 %

 

Rozezpívané zasněžené animované snímky z americké produkce se pomalu, ale jistě stávají nezbytnou součástí zimního období. Jen si vzpomeňte na nesmírně oblíbené nedávné Ledové království (Frozen)! Yeti: Ledové dobrodružství se svým starším předchůdcem nechává inspirovat a nabízí podobně svižnou a chytlavou podívanou. Jestli se z tohoto snímku stane stejná klasika jako z Ledového království prozatím není jisté, jednu věc však víme již nyní: jde o velmi dobrý film.

 

Za filmem stojí režisérská dvojice Karey Kirkpatrick a Jason Reisig, která toho zase tolik na kontě nemá (nepočítáme-li Kirkpatrickův sólový starší animák Za plotem z roku 2006). O to větší úspěch pak Yeti: Ledové dobrodružství představuje... působí dojmem, že ho natočili mnohem zkušenější tvůrci.

 

Film dosahuje nelehkého cíle. Nespoléhá pouze na písničky, kterých v něm rozhodně není málo, nýbrž se mu daří propojit rozezpívané scény s příběhem natolik přirozeně, ze mezi nimi následně hravě přeskakuje, aniž by to působilo nepřirozeně či snad nuceně.

 

Ve filmu zazní více písniček, přičemž vybrat z nich jedinou nejlepší je prakticky nemožné. Dost možná si budete při sledování snímku jednotlivé písničky pobrukovat. Jejich chytlavost a podařená atmosféra filmu navíc vyloženě nabádají k jeho opakovanému zhlédnutí. Všechny písničky mají podařenou melodii, a například taková Finally Free představuje vydařenou tečku za celým předchozím, už tak dost kvalitním příběhem.

 

Film na začátku nastolí svižné tempo, které si díky rozumné délce pouhých devadesát šest minut udrží až do konce. Nechybí v něm řada vtipných a napínavých scén, které ještě více oživují osobití hrdinové. Herci pracující na tomto filmu odvedli skvělé výkony. Channing Tatum ztvárňuje Miga s přehledem, fanouškové Zendayi si také přijdou na své (navíc to Meechee a Migovi spolu náramně sedí) a ani ostatní herci se nenechali zahanbit.

 

Film nejenom rychle plyne dopředu a pobaví, ale rovněž přiměje k zamyšlení, rozhodně nejde o bezduchou podívanou. Nabízí myšlenku tolerance mezi rozdílnými druhy a nenásilně vysvětluje, jak je podstatné věřit sám sobě. Navíc krásně vypadá, animace je velmi podařená. Kolonie yetiů obsahuje mnohá překvapení, hrdinové působí živě, jejich výrazy a grimasy nemají chybu.

 

Yeti: Ledové dobrodružství je skvělá podívaná pro děti i jejich rodiče. Mladší diváky nadchne, starším pomůže se odreagovat a milovníky hudby zaujme bez pohledu na věk. Jestli jste tedy fanoušky animovaných filmů, tento snímek byste si rozhodně neměli nechat ujít. Obzvlášť v zimním ročním období jde o sázku na jistotu, protože jak všichni dobře víme: led a sníh v animovaných filmech skoro vždycky působí přívětivěji než ve skutečnosti. Yeti: Ledové dobrodružství je toho důkazem. Můžeme se tak jen těšit, s čím režisérská dvojice Kirkpatrick a Reisig případně přijde příště.

 

Vychází na DVD, Blu-ray a 2Blu-ray(3D+2D). Pro další animáky v naší nabídce stačí kliknout zde :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

 

 

Námět, scénář 85 %
Herecké výkony 80 %
Režie 80 %
Výprava 78 %
Recenze: Yeti: Ledové dobrodružství 81 %

Přidáno: 09.01.2019

Novinky na facebooku