Recenze

Recenze: Zrodila se hvězda
Žánr: Drama / Romantický / Hudební
Premiéra: 4.10.2018
Celkový čas: 136 minut
Režie: Bradley Cooper
Námět: William A. Wellman, Robert Carson, Dorothy Parker,
Scénář: Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters
Obsazení: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott, Andrew Dice Clay, Rafi Gavron, Anthony Ramos, Dave Chappelle, Alec Baldwin, Ron Rifkin, Michael Harney, Barry Shabaka Henley, Michael D. Roberts, Rebecca Field, Willam, Greg Grunberg, Shangela, Drena De Niro, Eddie Griffin, Gabe Fazio, Matthew Libatique, Luenell, Lukas Nelson, Alberto Bof, Don Was, Don Roy King, Bonnie Somerville, Presley Cash, Joseph Kelly, Halsey
Recenze: Zrodila se hvězda 89 %

 

Zrodila se hvězda je legendární muzikál z roku 1954, který se stal klasikou kinematografie. Tento příběh však vznikl ve více verzích... poprvé již v roce 1937 a také v roce 1976. Nyní jsme se ho dočkali znovu v podání z jednadvacátého století, které se od svých předchůdců v ledasčem odlišuje, ale se snímkem z roku 1954 ho minimálně jedna věc přece jen pojí: jde o výborný film, který by si neměl nechat ujít žádný milovník tohoto žánru.

 

Stále více herců se vrhá rovněž do režisérské práce. Občas se jim to podaří lépe, občas hůře. Bradley Cooper pak na sebe může být pyšný, protože jeho první režijní počin získal lásku publika, přízeň kritiků, a aby toho nebylo málo, byl nominován hned na osm Oscarů! To není vůbec špatná bilance a Cooper tak dokázal, že má potenciál být stejně skvělý režisér, jako je i herec.

 

Co je na tomto snímku mimo jiného výborné, je to, že se hodí pro všechny věkové kategorie. Snad s výjimkou dětí si ho vychutnají všichni, ať už je jim osmnáct nebo osmdesát. Film nabízí poutavý a v mnoha ohledech srdceryvný příběh, který v nejednom případě takříkajíc tne do živého. Nebylo by přílišným překvapením, kdyby u jeho sledování nezůstalo jedno oko suché - vypráví o nelehkých zkouškách v životě svých hrdinů, a jak všichni dobře víme, ne vždycky musí mít i muzikálové romance šťastný konec (ano, dívám se na tebe, La La Land).

 

Film je excelentní rovněž z hlediska hereckého obsazení. Bradley Cooper již v řadě filmů prokázal své herecké kvality, a tak nepřekvapí, ale potěší, že jeho Jackson Maine je fascinující hrdina, který má na míle daleko do černobílé figurky. Cooper má na svém kontě čtyři nominace na Oscara a další si vysloužil právě za tento film, tak třeba mu to konečně vyjde. Kdo zato velice mile překvapil, je Stefani Germanotta nebo Lady Gaga, chcete-li, která byla doposud známá především jako zpěvačka. Germanotta nicméně dokazuje, že je stejně talentovanou herečkou, jako je zpěvačkou, a za svou roli v tomto filmu rovněž získala nominaci na Oscara... zcela zaslouženě, nutno dodat. Nejenže výborně zpívá (ani Cooper se za sebe stydět nemusí), ale navíc s přehledem ztvárnila roli Ally, která ve filmu projde obdobně výraznou proměnou jako Jackson samotný. Dvojnásobný respekt pak ještě náleží Cooperovi za to, že zvládl film režírovat i si v něm zahrát jednu z hlavních rolí, což není nikdy jednoduché.

 

Samozřejmě je nutné zmínit hudbu ve filmu, která v případě muzikálů tvoří vždy nedílnou součást. Hudba se skvěle poslouchá, posouvá děj dopředu a rádi se k ní budete vracet. Ty více než dvě hodiny pak utečou jako voda a Zrodila se hvězda má potenciál stát se srdcovkou, u níž rozhodně jedno zhlédnutí stačit nebude. Jestli tedy máte rádi silné, poutavé, výborně natočené a zahrané příběhy, nenechte si teto snímek ujít.

 

Vychází na DVD, Blu-ray a 2Blu-ray(UHD+BD). Také si můžete zakoupit úžasný soundtrack k filmu ZRODILA SE HVĚZDA a to buď jako CD a nebo LP :)

 

Filmy, pohádky a hudba - vše pod jednou střechou, to je www.filmnadvd.cz.

 

Námět, scénář 88 %
Herecké výkony 90 %
Režie 90 %
Výprava 89 %
Recenze: Zrodila se hvězda 89 %

Přidáno: 23.01.2019

Novinky na facebooku