Novinka

Ve sklepě
Žánr: Dokumentární
Premiéra: 31.3.2016
Celkový čas: 81 minut
Režie: Ulrich Seidl
Scénář: Ulrich Seidl, Veroinka Franz
Obsazení: Fritz Lang, Alfreda Klebinger, Manfred Ellinger, Inge Ellinger, Josef Ochs, Alessa Duchek, Gerald Duchek, Cora Kitty, Peter Vokurek, Walter Holzer
Ve sklepě

 

Celý příběh, lze-li vůbec o příběhu hovořit, se odehrává v domě jednoho nejmenovaného rakouského města. Schází se zde lidé, kteří se o samotě, příznačně ve sklepě, svěřují se svými nejtajnějšími potřebami a bizarnostmi. Sestupují do sklepních prostor a vypráví o svých životech.

 

Dozvídáme se tak poněkud zvrácené informace, které vrhají zajímavý pohled na to, čím mohou trpět a procházet běžní rakouští občané. Otevřenost, to je princip, se kterým se zde setkáváme v maximální míře. Vypovídající lidé si totiž ve svých příbězích nekladou žádné meze a vypráví vše tak, jak to ve skutečnosti cítí. Chvílemi tak budete mít problém se od obrazovky odtrhnout, jindy se zase budete od děje odvracet a říkat si, proč se na něco takového vůbec díváte. Těšit se můžete například na příběh o tom, jak si žena ve svém sklepě chová panenku a zachází s ní jako se živým tvorem, nebo na popis sexuálního života páru, jehož příběh by se spíše hodil do Padesáti odstínů šedi než do rakouského dokumentárního filmu.

 

Výpovědi osob se pravidelně střídají s tzv. živými obrazy, jak Seidl nazval záběry, ve kterých používá postavy jako živé rekvizity. Přináší to zcela jinou atmosféru, než na kterou jsme zvyklí ze standardních filmů.

 

Pokud stále nevíte, co od filmu Ve Sklepě očekávat, připravte se na sérii odhalení třináctých komnat běžných občanů. S neoddiskutovatelnými pocity šoku, údivu, avšak ve vynikajícím filmařském zpracování.

 

Nyní na DVD.

 

 

Přidáno: 29.03.2017

Novinky na facebooku